ÇKS bilgilerinize buradan ulaşabilirsiniz
 
 

Gıda konularında ihbar, şikayet ve bilgi için başvurunuz 
 
 
 

 
 
 
         Kiraz İlçe Tarım Müdürlüğünce 21.11.2009 Tarih ve 27413 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren bitki koruma ürünlerinin uygulama usul ve esasları hakkında yönetmelik çerçevesinde yapılan Bitki koruma ürünleri uygulama eğitim çalışmaları devam ediyor.
 
         Bu kapsamda son olarak 11.03.2011 tarihinde Kiraz İlçe Tarım Müdürlüğü Çiftçi Eğitim Salonunda çiftçilerimize Bitki Koruma Ürünleri Uygulama eğitimi verildi. İlçe Müdürümüz İ. Alparslan DANKAZ'ında iştirak ettiği toplantıda İlçe Tarım Müdürlüğümüz personelinden Mühendis M. Fahri YURT, Mühendis M. Özgür BAĞARKASI ve Tekniker Ali ÖZ tarafından katılımcılara bitki koruma ürünleri, bitki korumanın temel prensipleri, zirai mücadele uygulamalarının insan ve hayvan sağlığına, çevreye etkisi, kalıntı sorunu gibi konularda bilgi verildi. 
 
         Eğitime katılan çiftçiler daha sonra bitki koruma ürünleri uygulama belgesi almak üzere sınava tabi tutuldular. Sınavda başarılı olan çiftçilere İlçe Tarım Müdürlüğünce Bitki koruma Ürünleri Uygulama Belgesi verilecek. İlçe Tarım Müdürlüğünün bu uygulama kapsamındaki çalışmaları köylerimizde devam edecek.
 

 
 
 

  
 
 
 
 
Tasarım ve güncelleme: Ali ÖZ